Nie jeden turysta wciąż boi się korzystania z japońskich toalet. Co jest powodem i jak właściwie z nich korzystać? Cenne wskazówki, które powinien poznać każdy turysta jadący do Japonii.

Wątki pozawnętrzarskie

Wielu krajach na świcie, spotkać się można z innymi poglądami religijnymi, przekonaniami oraz bogatą historią, która miała znaczący wpływ na obecny stan kraju.
Pierwsze co przychodzi nam na myśl słysząc Japonia, to piękne kobiety, ubrane w stroje regionalne oraz kolorowe alejki, przepełnione kwiatami wiśni. Choć niewątpliwie są to słuszne spostrzeżenia Japonia słynie również z innej, nieco dziwnej dla człowieka tendencji. Jest nią dzielenie miejsc na czyste i brudne.

Japońska selekcja, pozwalająca uniknąć kontaktu z groźnymi bakteriami.

W każdym japońskim domu, obowiązują pewne zasady. Przed wejściem do pomieszczenia, należy przebrać obuwie, by zniwelować prawdopodobieństwo zabrudzenia pomieszczenia. Zasada ta, obowiązuje również w przypadku korzystania z toalety, co bywa kłopotliwe dla turystów, którzy nie przywykli do tego typu zwyczajów.
Sama zmiana obuwia nie wystarczy, by swobodnie skorzystać z tutejszych toalet. Aby nie przysporzyć sobie kłopotu, warto zapoznać się z instrukcją korzystania z japońskich toalet.

Toalety japońskie. Co należy wiedzieć przed skorzystaniem z ubikacji?

Jak wiadomo, japończycy zwracają dużą uwagę na porządek. W celu uniknięcia połączenia nieczystego pomieszczenia, czyli toalety z czystym, czyli łazienką,istotne jest oddzielenie od siebie pomieszczeń. Ich powierzchnia nie musi być dużą, jednak musi spełniać wymogi czystości.
Kolejnym zaskoczeniem może okazać się samo korzystanie z toalety. Z racji przekonań japońskie ubikacje wyposażone są źródło wody, którego głównym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry z nieczystości, wynikających z załatwia potrzeb fizjologicznych. Toalety są więc połączeniem klasycznej muszli z bidetem.
Każda toaleta wyposażona jest w panel z funkcjami. Znaleźć na nim można między innymi funkcję obmycia okolicy odbytu lub krocza. Nieumiejętne korzystanie z toalety, w tym przyciskanie dowolnych guzików może sprawić, że turysta może zostać oblany wodą lub zamoczy cała toaletę. Aby uniknąć przykrego doświadczenia, warto zapoznać się z funkcjami przed ich zastosowaniem.
Kolejnym przedmiotem, które może zaskoczyć jest wyposażenie toalet w specjalne zagłuszacze dźwięku. Poprawiają one komfort osoby załatwiającej się w publicznym miejscu. Zazwyczaj wydobywane dźwięki przypominają strumień wody, choć zdarzają się i takie, z których wydobywa się melodyjka.
Korzystanie z toalety w Japonii, może przysporzyć strachu, jednak stosując się do wskazówek, unikniecie nieprzyjemnych oraz niekomfortowych sytuacji.

Wątki pozawnętrzarskie
Co powinieneś wiedzieć o DDGS!

Żywienie bydła nigdy nie należało do najłatwiejszych jednak aby to zrozumieć należy zacząć od początku. Mianowicie hodowanie bydła wiąże się z długim czasem dorastanie który wynosi nawet do 20 miesięcy, w związku z tym hodowcy chcą maksymalnie skrócić czas oczekiwania aby wynosił jak najmniej. Dlatego też sprzyja to powstawaniu oraz …

Wątki pozawnętrzarskie
5 prostych i skutecznych sposobów na zwiększenie ruchu na blogu

Bardzo łatwo jest uzyskać ruch na swoim blogu, ale jak uzyskać zwiększony ruch. Dziś internet jest pełen tak wiele blogów i stron internetowych, które są coraz miliony odwiedzających każdego dnia. Jak możemy z nimi konkurować? Cóż, istnieje kilka prostych i skutecznych sposobów, aby zwiększyć ruch na swoim blogu. 1. Twórz …

Wątki pozawnętrzarskie
Najlepsze ostre światło do fotografii

Czy wiesz, jaki rodzaj fotografii jest potrzebny podczas następnej podróży? Jeśli nie, to musisz przeczytać ten artykuł i wprowadzić niezbędne zmiany w swoim życiu. Fotografia to jedno z najbardziej fascynujących i wciągających hobby. Można spędzać godziny przed obiektywem aparatu, pstrykając selfie i robiąc profesjonalne zdjęcia. Zawsze też możesz podzielić się …