Zrób to sam: DIY w dekoracji wnętrz

Wnętrza

Od jakiegoś czasu DIY (ang. Do It Yourself) stało się bardzo popularne w dekoracji wnętrz. Dzięki temu, że sami wykonujemy ozdoby, meble czy dekoracje, możemy stworzyć unikalne aranżacje, które będą odzwierciedlać nasze indywidualne potrzeby i gusta. Warto więc zacząć samodzielnie tworzyć swoje wnętrza i sprawić, że będą one w pełni dopasowane do naszych oczekiwań.

1. Motywacja do DIY

Zanim przystąpimy do tworzenia samodzielnie dekoracji, musimy znaleźć odpowiednią motywację. Mogą nią być inspiracje z Instagrama czy Pinterest, potrzeba oszczędności, lub po prostu chęć zrobienia czegoś ręcznie i w pełni unikalnego. Dobrym sposobem na podtrzymywanie motywacji będzie stworzenie listy projektów, które chcemy wykonać, oraz wyznaczenie sobie czasu na ich realizację.

1. Jakie projekty wykonać?

DIY nie oznacza jedynie robienia z palet mebli czy z włóczki dywanów. Możemy także samodzielnie robić obrazy, wianki z suszonych kwiatów, ozdabiać doniczki ręcznie malowanymi motywami czy zrobić własne lustra. Warto poszukać inspiracji w Internecie lub w książkach z poradami DIY, np. “DIY. Zrób to sam w dekoracji” autorstwa Marianny Oklejak.

1. Materiały

Do większości projektów DIY będziemy potrzebować odpowiednich materiałów. Nie warto oszczędzać na jakości czy ilości, ponieważ to one w dużej mierze wpłyną na finalny efekt. Pamiętajmy także, że niektóre materiały mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego warto zawsze czytać etykiety i stosować się do zaleceń producentów.

– Materiały, które mogą nam się przydać w DIY:
– farby, lakiery, kleje,
– różnego rodzaju tkaniny, papier, karton,
– narzędzia takie jak pędzle, nożyczki, wiertarki,
– elementy dekoracyjne, takie jak guziki, koraliki, tasiemki.

1. Krok po kroku

Przy każdym projekcie DIY dobrze jest mieć plan, czyli krok po kroku instrukcję, jak dany przedmiot zrobić. Można znaleźć wiele tutoriali w internecie na temat np. robienia własnych mebli, ale również samodzielnie tworzenia obrazów czy dekoracji. Przygotowałam dla Was przykład krok po kroku instrukcji do projektu “własne lustra”:

– Kup okrągły blat ze szkła.
– Kup obrzeże metalowe w kolorze złota.
– Przymocuj obrzeże do okrągłego blatu klejem lub wiertarką.
– Obrzeże maluj w wybranym kolorze farbą, która dobrze przylega do metalu.
– Nagłośnij lusterko w tym obrzeżu.

1. Zalety DIY w dekoracji wnętrz

Robienie rzeczy samemu ma wiele zalet. Po pierwsze, możemy stworzyć coś zupełnie unikalnego, co będzie odzwierciedlało nasze indywidualne potrzeby i upodobania. Po drugie, zyskujemy satysfakcję z tego, że stworzyliśmy coś sami. Po trzecie, DIY pozwala nam na oszczędzanie, dla wielu ludzi jest to bardzo ważne. A po czwarte, staja się one elementem dekoracji, o których będziemy myśleć bardzo często i będą nas cieszyły na co dzień.

Wnętrza
Ozdoby żeliwne do ogrodu

W ostatnim czasie ozdoby żeliwne do ogrodu i domu zyskały na popularności. Klienci coraz chętniej poszukują rozwiązań tego rodzaju, ponieważ są one o wiele bardziej wytrzymałe, ciekawe i mogą dopasować się do każdego rodzaju stylu. Co warto wiedzieć na ich temat? Nowoczesne dekoracje Dąstal to ponadczasowa propozycja dla wszystkich, nawet …

Wnętrza
Jaki kołdra antyalergiczna pomaga nam w przypadku alergii ?

Dlaczego mamy alergie? Alergie to odpowiedź immunologiczna organizmu na alergen. Alergeny to substancje, które wyzwalają w organizmie produkcję przeciwciał i histaminy. Rezultatem jest reakcja alergiczna, która może być łagodna lub ciężka. Alergia jest definiowana jako reakcja nadwrażliwości na konkretną substancję, taką jak pyłki, kurz lub sierść zwierząt domowych. Alergia może …

Wnętrza
9 sposobów na udekorowanie kuchni

Dom jest miejscem, gdzie można cieszyć się z rodziną i bliskimi. We współczesnym świecie, ludzie są zajęci w ich pracy biurowej, więc prawie nie mają czasu dla swoich rodzin i spędzania czasu w domu. Aby stworzyć idealny dom, potrzebujemy idealnej kuchni, ale większość z nas nie wie, jak udekorować naszą …