Kreatywne pomysły na wykorzystanie antyków w nowoczesnym wnętrzu

Wnętrza

Często mamy w swoich domach lub rodzinie antyki, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie, mając wartość nie tylko sentymentalną, ale również historyczną i kulturową. Jak jednak zadbać o to, aby antyki pasowały do nowoczesnego wnętrza? Przedstawiamy kilka kreatywnych pomysłów na wykorzystanie antyków w nowoczesnym wnętrzu.

1. Antyk jako centrum uwagi

Jeśli posiadamy jakiś cenny antyk, warto umieścić go w centralnym miejscu w pokoju i otoczyć innymi przedmiotami, które będą harmonijnie ze sobą współgrać. Na przykład, stara rzeźba może wyglądać świetnie na tle nowoczesnych obrazów.

1. Kreowanie kontrastów

Kiedy mamy w pokoju wiele nowoczesnych i minimalistycznych elementów, dobrym pomysłem jest wkomponowanie do tej aranżacji jednej antycznej lampy, z kamiennym kloszem na przykład. Taki kontrast wprowadzi nieco ciepła i historii do sterylnego wnętrza.

1. Bezpieczne przystanie dla antyków

Jeżeli chcemy, aby nasze antyki nadal prezentowały się pięknie i bez uszczerbku, warto zwrócić uwagę na na to, w jaki sposób je prezentujemy. Szklana gablota na rzeźbę, czy podświetlana witryna na porcelanę – to doskonałe rozwiązania dla tych cenniejszych i bardziej delikatnych eksponatów.

1. Antyk jako aranżacja na ścianie

Jeśli na naszych ścianach mamy już wszystko, ale czegoś ciągle brakuje, warto zainwestować w ciekawą i intrygującą antykwariacką ramę. W jej obrębie, znajdzie się miejsce na fotografię, obraz, albo inny wymiar dzieła sztuki. Takie rozwiązanie zapewni naszym ścianom dodatkowe wyróżnienie.

1. Meble antyczne

Współczesne meble mają często proste, geometryczne formy i są wykonane z metalu oraz szkła. Taki minimalizm będzie fantastycznie komponował się z ciężkimi, przepięknymi meblami antycznymi. Jednakże meble te niekoniecznie muszą być hity sezonu – mogą być aranżowane w innowacyjny sposób. Na przykład, można pomalować szafki na jasne kolory, a w mniejsze elementy wprowadzić nowoczesne dekory.

Podsumowując, antyki nie są anachronizmem w nowoczesnym świecie. Ich dostosowanie do współczesnego wnętrza to w dużej mierze kwestia kreatywności i wyczucia. Kiedy uda nam się to połączyć, stworzymy niepowtarzalną, oryginalną aranżację.

Wnętrza
Ozdoby żeliwne do ogrodu

W ostatnim czasie ozdoby żeliwne do ogrodu i domu zyskały na popularności. Klienci coraz chętniej poszukują rozwiązań tego rodzaju, ponieważ są one o wiele bardziej wytrzymałe, ciekawe i mogą dopasować się do każdego rodzaju stylu. Co warto wiedzieć na ich temat? Nowoczesne dekoracje Dąstal to ponadczasowa propozycja dla wszystkich, nawet …

Wnętrza
Jaki kołdra antyalergiczna pomaga nam w przypadku alergii ?

Dlaczego mamy alergie? Alergie to odpowiedź immunologiczna organizmu na alergen. Alergeny to substancje, które wyzwalają w organizmie produkcję przeciwciał i histaminy. Rezultatem jest reakcja alergiczna, która może być łagodna lub ciężka. Alergia jest definiowana jako reakcja nadwrażliwości na konkretną substancję, taką jak pyłki, kurz lub sierść zwierząt domowych. Alergia może …

Wnętrza
9 sposobów na udekorowanie kuchni

Dom jest miejscem, gdzie można cieszyć się z rodziną i bliskimi. We współczesnym świecie, ludzie są zajęci w ich pracy biurowej, więc prawie nie mają czasu dla swoich rodzin i spędzania czasu w domu. Aby stworzyć idealny dom, potrzebujemy idealnej kuchni, ale większość z nas nie wie, jak udekorować naszą …