Nie jeden turysta wciąż boi się korzystania z japońskich toalet. Co jest powodem i jak właściwie z nich korzystać? Cenne wskazówki, które powinien poznać każdy turysta jadący do Japonii.

Wątki pozawnętrzarskie

Wielu krajach na świcie, spotkać się można z innymi poglądami religijnymi, przekonaniami oraz bogatą historią, która miała znaczący wpływ na obecny stan kraju.
Pierwsze co przychodzi nam na myśl słysząc Japonia, to piękne kobiety, ubrane w stroje regionalne oraz kolorowe alejki, przepełnione kwiatami wiśni. Choć niewątpliwie są to słuszne spostrzeżenia Japonia słynie również z innej, nieco dziwnej dla człowieka tendencji. Jest nią dzielenie miejsc na czyste i brudne.

Japońska selekcja, pozwalająca uniknąć kontaktu z groźnymi bakteriami.

W każdym japońskim domu, obowiązują pewne zasady. Przed wejściem do pomieszczenia, należy przebrać obuwie, by zniwelować prawdopodobieństwo zabrudzenia pomieszczenia. Zasada ta, obowiązuje również w przypadku korzystania z toalety, co bywa kłopotliwe dla turystów, którzy nie przywykli do tego typu zwyczajów.
Sama zmiana obuwia nie wystarczy, by swobodnie skorzystać z tutejszych toalet. Aby nie przysporzyć sobie kłopotu, warto zapoznać się z instrukcją korzystania z japońskich toalet.

Toalety japońskie. Co należy wiedzieć przed skorzystaniem z ubikacji?

Jak wiadomo, japończycy zwracają dużą uwagę na porządek. W celu uniknięcia połączenia nieczystego pomieszczenia, czyli toalety z czystym, czyli łazienką,istotne jest oddzielenie od siebie pomieszczeń. Ich powierzchnia nie musi być dużą, jednak musi spełniać wymogi czystości.
Kolejnym zaskoczeniem może okazać się samo korzystanie z toalety. Z racji przekonań japońskie ubikacje wyposażone są źródło wody, którego głównym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry z nieczystości, wynikających z załatwia potrzeb fizjologicznych. Toalety są więc połączeniem klasycznej muszli z bidetem.
Każda toaleta wyposażona jest w panel z funkcjami. Znaleźć na nim można między innymi funkcję obmycia okolicy odbytu lub krocza. Nieumiejętne korzystanie z toalety, w tym przyciskanie dowolnych guzików może sprawić, że turysta może zostać oblany wodą lub zamoczy cała toaletę. Aby uniknąć przykrego doświadczenia, warto zapoznać się z funkcjami przed ich zastosowaniem.
Kolejnym przedmiotem, które może zaskoczyć jest wyposażenie toalet w specjalne zagłuszacze dźwięku. Poprawiają one komfort osoby załatwiającej się w publicznym miejscu. Zazwyczaj wydobywane dźwięki przypominają strumień wody, choć zdarzają się i takie, z których wydobywa się melodyjka.
Korzystanie z toalety w Japonii, może przysporzyć strachu, jednak stosując się do wskazówek, unikniecie nieprzyjemnych oraz niekomfortowych sytuacji.

Wątki pozawnętrzarskie
Ogród w stylu francuskim

Ogrody w stylu francuskim (zwane również ogrodami barokowymi) są bardzo rozpoznawalne. Cechują się one dużym terenem utrzymanym w nienagannym porządku. Występują w nim idealnie przystrzyżone drzewka i krzewy, które sadzone są w regularnych odstępach. Wszystkie kompozycje mają charakter zamknięty i geometryczny. Rośliny w ogrodzie francuskim Ogród francuski to przede wszystkim …

Wątki pozawnętrzarskie
Suplementy na piękne włosy i paznokcie.

Chyba każda kobieta marzy o posiadaniu pięknych, gęstych i lśniących włosów. Na słaby wygląd włosów, ich łamliwość lub wypadanie może mieć wpływ nasza dieta lub braki niektórych elementów i witamin. Istnieje na rynku wiele suplementów dedykowanych właśnie problemowi słabych włosów lub łamliwych paznokci. Warto zatem wiedzieć, jakie suplementy na piękne …

Wątki pozawnętrzarskie
Jabłka i banany

Jabłka i banany to jedne z najpopularniejszych owoców, jakie spożywamy każdego dnia. Popularne powiedzenie, że jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka, ma w sobie sporo prawdy. W jednym jabłku znajdziemy około 2 gramy bardzo korzystnego błonnika pokarmowego, a także wiele witamin i ważnych składników mineralnych. Wspomagają one procesy trawienne, …