Jak wykończyć drzwi wewnętrzne

Wnętrza

Wykończenie drzwi jest ostatnim krokiem, który sprawia, że drzwi wyglądają na wykończone. Wykończenie drzwi obejmuje polerowanie gałki drzwiowej, nakładanie farby i mocowanie okuć drzwi. Jeśli więc nie czujesz się pewnie z technikami malarskimi, nie musisz się martwić.

Istnieje wiele opcji wykończenia drzwi, które pasują do każdego rodzaju drzwi, a Ty musisz tylko wybrać tę, która odpowiada Twoim wymaganiom. Istnieją dwa podstawowe rodzaje wykończenia.

Wykończenie polerowane

W tym rodzaju wykończenia należy nałożyć warstwę ochronną po nałożeniu warstwy podkładowej. Tak więc, w celu ochrony trzeba użyć uszczelniacz farby. Po wyschnięciu farby można nałożyć wosk, aby zabezpieczyć powierzchnię.

Nałożenie warstwy wykończeniowej zajmuje mniej czasu, ale jeśli chcesz, aby Twoje drzwi błyszczały, możesz zastosować farbę z połyskiem. Jeśli chcesz, aby drzwi wyglądały na postarzone, możesz zastosować bejcę, która nada im antyczny charakter.

Można również wybrać podkład na bazie oleju lub wody. Farba podkładowa pomoże Ci uczynić drzwi mocnymi i trwałymi. Jeśli nie masz pojęcia o technice malowania, możesz poprosić o pomoc stolarza.

Wykończenie z połyskiem

Jest to najczęstsze wykończenie drzwi. Jest to także najtańsza metoda, którą można zastosować, aby drzwi wyglądały jak wypolerowane. Można użyć uszczelniacza do farby dla ochrony, a następnie można zastosować farbę z połyskiem.

Podsumowanie:

Teraz, gdy masz już pojęcie o wykańczaniu drzwi, możesz śmiało zabrać się za ich wykańczanie. Tak więc, można uzyskać antyczny wygląd, jeśli chcesz, aby drzwi stare, można wybrać wykończenie na bazie wody dla łatwości stosowania.

 

Wnętrza
Ozdoby żeliwne do ogrodu

W ostatnim czasie ozdoby żeliwne do ogrodu i domu zyskały na popularności. Klienci coraz chętniej poszukują rozwiązań tego rodzaju, ponieważ są one o wiele bardziej wytrzymałe, ciekawe i mogą dopasować się do każdego rodzaju stylu. Co warto wiedzieć na ich temat? Nowoczesne dekoracje Dąstal to ponadczasowa propozycja dla wszystkich, nawet …

Wnętrza
Jaki kołdra antyalergiczna pomaga nam w przypadku alergii ?

Dlaczego mamy alergie? Alergie to odpowiedź immunologiczna organizmu na alergen. Alergeny to substancje, które wyzwalają w organizmie produkcję przeciwciał i histaminy. Rezultatem jest reakcja alergiczna, która może być łagodna lub ciężka. Alergia jest definiowana jako reakcja nadwrażliwości na konkretną substancję, taką jak pyłki, kurz lub sierść zwierząt domowych. Alergia może …

Wnętrza
9 sposobów na udekorowanie kuchni

Dom jest miejscem, gdzie można cieszyć się z rodziną i bliskimi. We współczesnym świecie, ludzie są zajęci w ich pracy biurowej, więc prawie nie mają czasu dla swoich rodzin i spędzania czasu w domu. Aby stworzyć idealny dom, potrzebujemy idealnej kuchni, ale większość z nas nie wie, jak udekorować naszą …