Kreatywne pomysły na dekoracje ścian w salonie

Wnętrza

SALON W NOWYM WYDANIU – KREATYWNE POMYSŁY NA DEKORACJE ŚCIAN

W dzisiejszych czasach wystrój wnętrz stał się jednym z najważniejszych elementów w naszym życiu. Cechą salonu jest to, że to przede wszystkim tutaj spędzamy najwięcej czasu. Skoro tak jest, to warto zadbać o jego wygląd i uczynić go miejscem, które będzie kojarzyło nam się ze spokojem, relaksem oraz wygodą. W poniższym artykule postaramy się przedstawić kilka ciekawych pomysłów na dekoracje ścian w salonie.

SZYKOWNY KOLORYT

Jednym z najważniejszych elementów, na który trzeba zwrócić uwagę przy aranżacji ścian jest wybór koloru farby. Mogą to być odcienie szarości, beżu czy bieli, które będą doskonałym tłem do eksponowania dodatków oraz mebli. Ciekawym rozwiązaniem może być także dopasowanie koloru ściany do koloru mebli. Ostatnio modne stały się również jaskrawe, mocne kolory, które w połączeniu z delikatniejszymi dodatkami tworzą fantastyczną kompozycję.

INSPIRACJE ZE ŚWIATA

Wiele wspaniałych pomysłów na dekoracje ścian możemy wyciągnąć ze światowych trendów i inspiracji. Warto tutaj skorzystać z różnych źródeł – od magazynów wnętrzarskich po internetowe portale. Warto też zwrócić uwagę na trendy, które królują w różnych krajach – w Indiach popularne są przede wszystkim motywy związane z kulturą hinduską, natomiast w Maroko można znaleźć mnóstwo pięknych wzorów geometrycznych.

3D W AKCJI

Coraz popularniejszą formą dekoracji ścian stają się elementy 3D. Mogą to być zdobienia wykonane z masy plastycznej, drewna czy metalu. Ciekawym rozwiązaniem jest zestawianie różnych faktur i kształtów, co doda pomieszczeniu nieco ekstrawagancji i nowoczesnego stylu.

DYWANIKI NA ŚCIANACH

Słyszeliście już o takich dekoracjach? Tak, to możliwe! Na ścianach można zamontować niewielkie dywaniki, które będą tworzyły niezwykłe kompozycje. Mogą to być małe, zwykłe tkaniny wykonane ręcznie, a nawet specjalnie wykonane dywaniki na zamówienie. To niespotykany sposób na urozmaicenie każdego salonu.

DEKORACYJNE LUSTERKA

Lusterka są elementami, które doskonale sprawdzą się jako dekoracja ścienna. Mogą to być lustra w różnych kształtach – okrągłe, prostokątne, wielokątne, i tak dalej. Dobrze wyeksponowane lustra rozjaśnią pomieszczenie i optycznie powiększą przestrzeń.

Podsumowując, istnieje wiele sposobów, na ozdobienie ścian w salonie. Fantazyjne kształty, kolorowe tapety, ciekawe 3D, inspiracje z różnych stron świata – wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności. Wybierzmy takie ozdoby, które będą pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i będą zdobić nasz salon jeszcze przez wiele lat.

Wnętrza
Ozdoby żeliwne do ogrodu

W ostatnim czasie ozdoby żeliwne do ogrodu i domu zyskały na popularności. Klienci coraz chętniej poszukują rozwiązań tego rodzaju, ponieważ są one o wiele bardziej wytrzymałe, ciekawe i mogą dopasować się do każdego rodzaju stylu. Co warto wiedzieć na ich temat? Nowoczesne dekoracje Dąstal to ponadczasowa propozycja dla wszystkich, nawet …

Wnętrza
Jaki kołdra antyalergiczna pomaga nam w przypadku alergii ?

Dlaczego mamy alergie? Alergie to odpowiedź immunologiczna organizmu na alergen. Alergeny to substancje, które wyzwalają w organizmie produkcję przeciwciał i histaminy. Rezultatem jest reakcja alergiczna, która może być łagodna lub ciężka. Alergia jest definiowana jako reakcja nadwrażliwości na konkretną substancję, taką jak pyłki, kurz lub sierść zwierząt domowych. Alergia może …

Wnętrza
9 sposobów na udekorowanie kuchni

Dom jest miejscem, gdzie można cieszyć się z rodziną i bliskimi. We współczesnym świecie, ludzie są zajęci w ich pracy biurowej, więc prawie nie mają czasu dla swoich rodzin i spędzania czasu w domu. Aby stworzyć idealny dom, potrzebujemy idealnej kuchni, ale większość z nas nie wie, jak udekorować naszą …