Wnętrza w stylu skandynawskim: minimalizm i funkcjonalność

Wnętrza

Wnętrza w stylu skandynawskim to bardzo popularne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. O ile jeszcze kilka lat temu panowała moda na ciężkie meble, ciemne kolory i rozbudowane dekoracje, to teraz minimalistyczne wnętrza z dominacją bieli, szarości i drewna są na topie. Jakie są charakterystyczne cechy stylu skandynawskiego i jak je uzyskać w swoim mieszkaniu?

1. Minimalizm jako podstawa stylu skandynawskiego

Minimalizm to podstawa stylu skandynawskiego. Wszystko co zbędne jest eliminowane, aby pozostawić tylko to, co niezbędne i użyteczne. Wysublimowane formy mebli i akcesoriów są proste, ale piękne w swojej prostocie. Meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, skóra czy len, są wartościowe i trwałe. Otwarta przestrzeń i jasne kolory nadają wnętrzu lekkości i harmonii.

1. Dominacja bieli, szarości i drewna

Podstawowym kolorem w stylu skandynawskim jest biel. Ściany, meble i akcesoria w odcieniach bieli tworzą jednolity, spokojny wystrój. Szarość jest kolejnym kolorystycznym dominującym w skandynawskich wnętrzach. To barwa chłodu, ale też elegancji i wyrafinowania. Drewno to naturalny materiał, który doskonale współgra z minimalistycznymi wzorami mebli i dodatków. Jego ciepły kolor i naturalna faktura wprowadza ciepło i przyjemną atmosferę do wnętrza.

1. Funkcjonalność jako cecha stylu skandynawskiego

Styl skandynawski to nie tylko minimalizm i estetyka. To również praktyczność i funkcjonalność. Kupowanie mebli i dodatków, które spełniają pożądane funkcje to podstawa. Bez zbędnych dekoracji, skandynawskie wnętrza stawiają na praktyczność i funkcjonalność. Wieszaki na ubrania, szafki z półkami i szufladami, regały na książki – wszystko ma swoje miejsce i cel.

1. Minimalizm w dodatkach

W skandynawskim stylu liczy się nie tylko minimalizm mebli, ale również dopasowane do niego dodatki. Wnętrza w stylu skandynawskim powinny być urządzone z umiarem – tylko kilka dopasowanych do siebie ozdób jest najważniejszych. Małe dodatki, takie jak poduszki, dywany, firanki czy obrazy, powinny być również utrzymane w neutralnych kolorach i prostych wzorach.

1. Charakterystyczne dodatki i ozdoby

Oprócz minimalistycznych dodatków, w skandynawskim stylu polecane są dodatki nawiązujące do swojego pochodzenia. To na przykład typowe skandynawskie koce z wełny, kolorowe guziki zatrzaskowe na poduchy czy wzorzyste dekoracje wykonane ręcznie z papieru. To dodatki, które wprowadzą do wnętrza trochę ciepła, szczególnie w zimne i szare dni.

Podsumowując, styl skandynawski to minimalizm, funkcjonalność i harmonia. Urządzając swoje wnętrza w tym stylu, warto postawić na naturalne materiały, prostotę form i pastelowe odcienie bieli, szarości czy beżu. Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność w urządzaniu wnętrza. Dzięki temu w swoim mieszkaniu osiągniemy spokój, ład i harmonię.

Wnętrza
Ozdoby żeliwne do ogrodu

W ostatnim czasie ozdoby żeliwne do ogrodu i domu zyskały na popularności. Klienci coraz chętniej poszukują rozwiązań tego rodzaju, ponieważ są one o wiele bardziej wytrzymałe, ciekawe i mogą dopasować się do każdego rodzaju stylu. Co warto wiedzieć na ich temat? Nowoczesne dekoracje Dąstal to ponadczasowa propozycja dla wszystkich, nawet …

Wnętrza
Jaki kołdra antyalergiczna pomaga nam w przypadku alergii ?

Dlaczego mamy alergie? Alergie to odpowiedź immunologiczna organizmu na alergen. Alergeny to substancje, które wyzwalają w organizmie produkcję przeciwciał i histaminy. Rezultatem jest reakcja alergiczna, która może być łagodna lub ciężka. Alergia jest definiowana jako reakcja nadwrażliwości na konkretną substancję, taką jak pyłki, kurz lub sierść zwierząt domowych. Alergia może …

Wnętrza
9 sposobów na udekorowanie kuchni

Dom jest miejscem, gdzie można cieszyć się z rodziną i bliskimi. We współczesnym świecie, ludzie są zajęci w ich pracy biurowej, więc prawie nie mają czasu dla swoich rodzin i spędzania czasu w domu. Aby stworzyć idealny dom, potrzebujemy idealnej kuchni, ale większość z nas nie wie, jak udekorować naszą …