Wnętrza w stylu skandynawsko-boho: harmonia, naturalność i oryginalność

Wnętrza

Wnętrza w stylu skandynawsko-boho: harmonia, naturalność i oryginalność

Od jakiegoś czasu wśród miłośników projektowania wnętrz królują dwa style – skandynawski i boho. W połączeniu stanowią jednak coś więcej niż tylko modną dekorację – to harmonijne i naturalne otoczenie, które harmonizuje ze stylami życia ogromnej liczby ludzi. Połączenie obu kierunków w dekoracji wnętrz daje możliwość cieszenia się oryginalnymi i unikalnymi projektami, które idealnie oddają charakter i styl ich właścicieli.

Przyjazność skandynawskiego designu

Skandynawski design to minimalizm, prostota i funkcjonalność. Jednak w połączeniu z elementami stylu boho nabiera nieco bardziej przytulnego i estetycznego wyrazu. W przeciwieństwie do bardziej ekstrawaganckiego stylu boho, skandynawski design jest raczej okrojony i surowy. To będący w centrum uwagi motyw odwrotności jest jednak silnie obecny również w skandynawskiej kulturze, która ceni sobie harmonię i równowagę.

Boho – styl bez granic

Boho to wariacja na temat wdzięku, swobody i oryginalności. To styl, który pozwala na bardziej wyrafinowane i niepowtarzalne rozwiązania w dekoracji wnętrz. Zasadniczą cechą stylu boho jest luźność i swoboda, jaką ma do zaoferowania. Boho to połączenie wszystkich możliwych materiałów, kolorów i wzorów, a także organiczne formy i tekstury.

Skandynawsko-boho – połączenie doskonałe

Nowoczesna moda polega na zmieszaniu i dostosowaniu różnych stylów, a skandynawsko-boho jest jednym z modnych połączeń. Kiedy masywność, czyli jedna z cech skandynawskiego stylu, spotyka się z beztroską i niezobowiązującą estetyką boho, tworzona jest aranżacja równowagi, naturalności i stylu. Potężni, nowocześni mieszkańcy miast chcą wrócić do naturalnego i przytulnego stylu życia. Styl skandynawsko-boho zapewnia dokładnie ten rodzaj stylu życia.

Jak udekorować mieszkanie w stylu skandynawsko-boho?

Jeśli poszukujesz pomysłów na dekorację swojego wnętrza w stylu skandynawsko-boho, to przede wszystkim pamiętaj o minimalizmie. W końcu celem skandynawskiego stylu jest stworzenie po prostu miejsc, w których człowiek czuje się dobrze. Wystarczające jest sprostowanie dużych obszarów mieszkań, a do tego wybór odpowiednio dobranej kolorystyki oraz materiałów. Listę najlepszych sposobów na udekorowanie mieszkania w stylu skandynawsko-boho można streścić w kilka punktów:

a. Naturalność – drewno, kamień, rattan, len, bawełna i skóra
b. Odpowiednia kolorystyka – połączenie bieli, szarości i beżów z albo ciepłymi, intensywnymi barwami
c. Tekstury – połączenie prostych form z ciekawymi fakturami
d. Minimalizm i czystość – ograniczenie liczby elementów dekoracyjnych
e. Detale – ręcznie wykonane, niekonwencjonalne ozdoby, które przyciągają uwagę

Oto tylko kilka wskazówek, jak osiągnąć idealnie urządzone mieszkanie w skandynawsko-boho stylu. Styl ten doskonale łączy harmonię i naturalność z oryginalnością i swobodą, dzięki czemu nadaje każdemu wnętrzu charakteru i ciepła.

Wnętrza
Ozdoby żeliwne do ogrodu

W ostatnim czasie ozdoby żeliwne do ogrodu i domu zyskały na popularności. Klienci coraz chętniej poszukują rozwiązań tego rodzaju, ponieważ są one o wiele bardziej wytrzymałe, ciekawe i mogą dopasować się do każdego rodzaju stylu. Co warto wiedzieć na ich temat? Nowoczesne dekoracje Dąstal to ponadczasowa propozycja dla wszystkich, nawet …

Wnętrza
Jaki kołdra antyalergiczna pomaga nam w przypadku alergii ?

Dlaczego mamy alergie? Alergie to odpowiedź immunologiczna organizmu na alergen. Alergeny to substancje, które wyzwalają w organizmie produkcję przeciwciał i histaminy. Rezultatem jest reakcja alergiczna, która może być łagodna lub ciężka. Alergia jest definiowana jako reakcja nadwrażliwości na konkretną substancję, taką jak pyłki, kurz lub sierść zwierząt domowych. Alergia może …

Wnętrza
9 sposobów na udekorowanie kuchni

Dom jest miejscem, gdzie można cieszyć się z rodziną i bliskimi. We współczesnym świecie, ludzie są zajęci w ich pracy biurowej, więc prawie nie mają czasu dla swoich rodzin i spędzania czasu w domu. Aby stworzyć idealny dom, potrzebujemy idealnej kuchni, ale większość z nas nie wie, jak udekorować naszą …