Wnętrza w stylu skandynawsko-industrialnym: surowość, funkcjonalność i nowoczesność

Wnętrza

Wnętrza w stylu skandynawsko-industrialnym: surowość, funkcjonalność i nowoczesność

W ostatnich latach wzrosła popularność stylu skandynawskiego we wnętrzach, co wyraźnie widać w projektach aranżacji wnętrz i na zdjęciach z Instagrama. W stylu skandynawskim dominują jasne barwy, minimalistyczne formy, funkcjonalność i naturalne materiały. Ostatnio dołączyła do niego estetyka przemysłowa, czyli industrialna. Co spowodowało połączenie stylów w jedno? Jakie cechy wnętrz w stylu skandynawsko-industrialnym można wyróżnić? Jak je urządzić?

1. Dlaczego połączono dwa style?

Wnętrza w stylu skandynawsko-industrialnym są połączeniem dwóch stylów: skandynawskiego i przemysłowego. Skandynawskie inspiracje są znane ze swojego minimalizmu, jasnych kolorów, funkcjonalności i naturalnych materiałów. Z drugiej strony, styl przemysłowy charakteryzuje surowość, beton, cegła i stal. Połączenie tych stylów daje ciekawy efekt: prostotę, a zarazem surowość, ale też przytulność, a nawet romantyzm.

1. Cechy wnętrz w stylu skandynawsko-industrialnym

Wnętrza w stylu skandynawsko-industrialnym są proste, stylowe i funkcjonalne. Najważniejsze ich cechy to:

– surowe wykończenia, takie jak betonowe ściany i sufity, wylewki, ceglane ściany lub podłogi,
– masywne, drewniane meble, np. z jesionu czy dębu,
– metalowe dodatki, np. lampy, regały, krzesła,
– minimalistyczne i jasne dekoracje, np. ramy obrazów, rośliny,
– industrialne akcenty, np. rurki, przewody, gniazda,
– geometryczne wzory i kształty, np. sześciokąty, romby, prostokąty.

1. Jak urządzić wnętrza w stylu skandynawsko-industrialnym?

– Postaw na surowe wykończenia. Cegła, beton, wylewki czy blaty ze stali nierdzewnej to doskonałe wykończenia do wnętrz w stylu skandynawsko-industrialnym.
– Meble – duża, drewniana, surowa szafa, skandynawski stół i metalowe krzesła – to podstawa w tym stylu.
– Dodatki – minimalistyczne dekoracje, takie jak rośliny, ramki na zdjęcia lub rysunki, industrialne lampy – dopełniają styl.
– Kolorystyka – w większości są to biele, szarości i brązy, choć warto zastanowić się nad dodaniem modnych kolorów, np. butelkowej zieleni czy granatu.

1. Trendy w stylu skandynawsko-industrialnym

W tegorocznym sezonie projekty wnętrz w stylu skandynawsko-industrialnym budowane są na kilku trendach:

– Kolor – do białych i szarych mebli można dodać zieleni, beżu, granatu lub czerni.
– Drewno – dużo jesionu, dębu czy buku jako dominujący materiał mebli.
– Kształty – krzesła o nietypowych formach i liniiach, geometryczne wzory, a także okrągłe ławy.
– Lampy – wciąż na topie są industrialne lampy, np. lampy wiszące z miedzią, a także modele ze szkła i betonu.
– Dodatki – z roku na rok rośnie popularność akcentów z naturalnych materiałów, takich jak rattan, wiklina i plecionki.

1. Wnętrza w stylu skandynawsko-industrialnym – wnętrza inspirowane Naturą

Nowym trendem w trendzie skandynawsko-industrialnym są wnętrza inspirowane Naturą. W tym stylu nie ma miejsca dla sztucznego oświetlenia – naturalne światło jest kluczowe. Wszystko, co z naturą bezpośrednio kojarzy, sprawia, że wnętrze nabiera przytulnego charakteru. Na przykład drewniane akcenty w połączeniu z roślinami to idealny sposób, aby dodać bliskiej natury do wnętrza.

Wnętrza w stylu skandynawsko-industrialnym to udane połączenie dwóch stylów. To wybór dla ceniących jasne kolory, proste formy i naturalne materiały oraz surowość, a zarazem przytulność. Jeśli szukasz oryginalności w aranżacji swojego mieszkania i chcesz stworzyć przyjazne otoczenie, te inspiracje na pewno ci pomogą.

Wnętrza
Ozdoby żeliwne do ogrodu

W ostatnim czasie ozdoby żeliwne do ogrodu i domu zyskały na popularności. Klienci coraz chętniej poszukują rozwiązań tego rodzaju, ponieważ są one o wiele bardziej wytrzymałe, ciekawe i mogą dopasować się do każdego rodzaju stylu. Co warto wiedzieć na ich temat? Nowoczesne dekoracje Dąstal to ponadczasowa propozycja dla wszystkich, nawet …

Wnętrza
Jaki kołdra antyalergiczna pomaga nam w przypadku alergii ?

Dlaczego mamy alergie? Alergie to odpowiedź immunologiczna organizmu na alergen. Alergeny to substancje, które wyzwalają w organizmie produkcję przeciwciał i histaminy. Rezultatem jest reakcja alergiczna, która może być łagodna lub ciężka. Alergia jest definiowana jako reakcja nadwrażliwości na konkretną substancję, taką jak pyłki, kurz lub sierść zwierząt domowych. Alergia może …

Wnętrza
9 sposobów na udekorowanie kuchni

Dom jest miejscem, gdzie można cieszyć się z rodziną i bliskimi. We współczesnym świecie, ludzie są zajęci w ich pracy biurowej, więc prawie nie mają czasu dla swoich rodzin i spędzania czasu w domu. Aby stworzyć idealny dom, potrzebujemy idealnej kuchni, ale większość z nas nie wie, jak udekorować naszą …