Wnętrza w stylu industrialnym: surowość, charakter i nowoczesność

Wnętrza

Wnętrza w stylu industrialnym: surowość, charakter i nowoczesność

Surowość, minimalizm i prostota to kluczowe słowa charakteryzujące styl industrialny, który zyskuje coraz większą popularność w dekoracji wnętrz. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w loftowym apartamencie, czy w klasycznym domu, wprowadzenie elementów przemysłowych może nadać Twojemu domowi charakter i wyjątkowość. W tym artykule przedstawimy Ci, jakie elementy są kluczowe w stylu industrialnym oraz jak je skutecznie łączyć, aby stworzyć wyjątkowy design.

1. Surowe materiały

Jednym z kluczowych elementów w stylu industrialnym są surowe, naturalne materiały. Najczęściej używane to żelazo, metal, beton, drewno i szkło. Ważne, aby były w pełni eksponowane, a więc bez ozdobnych elementów, lecz odsłonięte w swojej surowej formie. Betonowe i ceglane ściany, widoczne instalacje elektryczne czy metalowe rury to jedne z popularniejszych wariantów dekoracyjnych. Ich wdrażanie nie zawsze musi oznaczać dokładać dużych kosztów, gdyż surowość można uzyskać za pomocą tapety imitującej beton lub ozdobnego malowania ścian z efektem przemysłowym. W redukcyjnym stylu industrialnym dominuje minimalizm, rzadziej spotyka się elementy dekoracyjne, jak np. poduszki, które albo są bez kontrastowe lub odwołują się do motywów technicznych, np. piratów, motocykli, samochodów.

1. Przemysłowe meble

Drugim charakterystycznym elementem wnętrz industrialnych są meble. W stylu tym królują wygodne fotele o prostych formach, które są często, ale nie zawsze wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno, skóra, czy len. Biurka są z reguły proste i składają się z obrotowych krzeseł lub taboretów na kółkach. Styl łączy cechy minimalistyczne, jak i konstrukcyjne. Na uwagę zasługują meble metalowe, szczególnie stoły. Wieszaki, półki i regały są zazwyczaj proste, przemysłowe formy.

1. Odpowiednia kolorystyka

W stylu industrialnym panuje zdecydowana kolorystyka. Najczęściej stosowanymi kolorami są: biel, szarości, czerń, ciemny brąz i odcienie drewna. W przypadku mebli i ścian zaleca się zastosowanie pastelowych tonów, które złagodzą kontrast ciemnych elementów. Styl przemysłowy można skutecznie połączyć z dodatkami w kolorze pomarańczowym lub czerwonym, dzięki czemu wnętrze nabierze energii.

1. Dodatki i dekoracje

W stylu industrialnym dekoracje są zazwyczaj minimalistyczne, ale bardzo istotne, ponieważ decydują o charakterze wnętrza. Do takiego wystroju pasują obrazy, grafiki, plakaty, antyki, zegary, a nawet elementy przemysłowe. Odpowiednie dodatki to np. kryształowe klosze ze szkła posiadające wykończenie wykonane w stylu przemysłowym. Oprócz tego, pasują do niego: lustra oraz tkaniny niestandardowe: skóra, juta, bawełna i konopie.

1. Elektronika

Elektronika zajmuje ważne miejsce w przestrzeni, łącząc funkcjonalność z estetyką oraz wzmacniając wrażenie surowości. W aranżacji wnętrza zwróćmy uwagę na lampeczki stołowe, kinkiety, żyrandole czy przemysłowe lampy sufitowe. Kable i instalacje elektryczne są widoczne i stanowią ważny element dekoracyjny.

Podsumowanie

Styl przemysłowy to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm oraz funkcjonalność. Charakteryzuje go surowość i prostota. Wnętrza utrzymane w tym stylu sprawiają wrażenie nowoczesnych i oryginalnych. Industrialne elementy wprowadzą do Twojego domu charakteru i wyjątkowości. Wszystko za sprawą surowych materiałów, przemysłowych mebli, minimalistycznych dodatków i odpowiedniej kolorystyki. Odpowiednio dobrane dodatki i dekoracje dopełnią styl industrialny, czyniąc go niezapomnianym.

Wnętrza
Ozdoby żeliwne do ogrodu

W ostatnim czasie ozdoby żeliwne do ogrodu i domu zyskały na popularności. Klienci coraz chętniej poszukują rozwiązań tego rodzaju, ponieważ są one o wiele bardziej wytrzymałe, ciekawe i mogą dopasować się do każdego rodzaju stylu. Co warto wiedzieć na ich temat? Nowoczesne dekoracje Dąstal to ponadczasowa propozycja dla wszystkich, nawet …

Wnętrza
Jaki kołdra antyalergiczna pomaga nam w przypadku alergii ?

Dlaczego mamy alergie? Alergie to odpowiedź immunologiczna organizmu na alergen. Alergeny to substancje, które wyzwalają w organizmie produkcję przeciwciał i histaminy. Rezultatem jest reakcja alergiczna, która może być łagodna lub ciężka. Alergia jest definiowana jako reakcja nadwrażliwości na konkretną substancję, taką jak pyłki, kurz lub sierść zwierząt domowych. Alergia może …

Wnętrza
9 sposobów na udekorowanie kuchni

Dom jest miejscem, gdzie można cieszyć się z rodziną i bliskimi. We współczesnym świecie, ludzie są zajęci w ich pracy biurowej, więc prawie nie mają czasu dla swoich rodzin i spędzania czasu w domu. Aby stworzyć idealny dom, potrzebujemy idealnej kuchni, ale większość z nas nie wie, jak udekorować naszą …